השקעות נדל"ן בבטומי

בשנים האחרונות עולה הביקוש אצל משקיעים רבים להשקעה בנדל"ן דווקא בחו"ל. ואחת האפשרויות הבולטות ביותר היא השקעה בנדל״ן בבטומי בירת גיאורגיה, צעד שיש לו יתרונות רבים. במאמר שלפניכם נבין למה כדאי להשקיע דווקא בבטומי, כיצד מתנהל המיסוי ביעד זה ואיך אפשר להשקיע בבטומי בצורה חכמה. לפני שנגיע לנתונים החשובים להשקעה, כדאי שנכיר קודם את בטומי ואת הפוטנציאל הגלום בה.

 

נדל"ן בבטומי – נתונים ופוטנציאל

בטומי היא עיר חוף על הים השחור בגיאורגיה המוקפת בנופים עוצרי נשימה, ידועה בתרבות בילוי תוססת ונמצאת במיקום מנצח במרכז צומת הדרכים של אירופה ואסיה. ישראלים רבים המחפשים השקעות נדל״ן במזרח אירופה פונים ובצדק למקומות שבהם תעשיית התיירות פורחת ומשגשגת, ובטומי היא בלי ספק יעד כזה הנמצא בעלייה מתמדת במספר התיירים מהארץ ומהעולם הפוקדים אותו מדי שנה. שוק הנדל״ן בבטומי מאופיין בנכסים שונים, בהזדמנויות אטרקטיביות ובתשואה יוצאת מן הכלל. אם כך, מהי העלות של דירה בבטומי? הינה הפרטים.

 

מחיר דירה בבטומי

המחיר הממוצע של דירת שני חדרים בבטומי עומד על כ-40 אלף דולר (כמאה ושלושים אלף שקלים), המחיר הממוצע של דירות ארבע חדרים עומד בטווח שבין 80-50 אלף דולר (בין 200-150 אלף שקלים). מיותר לציין שאלו מחירים אטרקטיביים וזולים יותר מנכסים רבים בארץ. לצורך השוואה, בישראל, גם נכס פשוט של שני חדרים בפריפריה עשוי להתחיל מסכום של כחצי מיליון שקלים ולרוב גם צפונה.

 

מדוע דווקא השקעות נדל"ן בבטומי?

 

ביקוש גבוה

הביקוש להשכרת נכסים בבטומי הוא גבוה ביותר. בין הנכסים המבוקשים נוכל למצוא דירות מגורים למשפחות, דירות מגורים לסטודנטים ולא מעט דירות נופש לתיירים המגיעים ומחפשים מקום ללון בו ביעד הפופולרי הזה.

 

מוקד משיכה לתיירים

בטומי נעשתה בשנים האחרונות לאחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בעולם, לא רק על הישראלים אלא גם על תיירים משאר העולם – מה שמוביל לביקוש הולך וגדל לנדל״ן ולנכסים לקנייה ולהשכרה. סביר להניח שמחירי הנכסים בבטומי ימשיכו לעלות עם זמן, כך שדירות אייר בי אנד בי הן אפשרות טובה בהחלט להניב לתשואות מכובדות.

 

בטומי מעודדת הקמת עסקים

מאז שיצאה לעצמאות מברית המועצות, אפשר לראות תהליך צמיחה כלכלי ניכר שאינו עוצר. אחת הסיבות לכך היא מדיניות גיאורגיה לעידוד משקיעי נדל״ן זרים בתוך הגנה מלאה על האינטרסים. זאת אומרת מיעוט בחסמים בירוקרטיים ורגולטיביים ועזרה בהבאת הכלים להצלחה בהשקעות במדינה. זוהי בלי ספק אחת הסיבות העיקריות שבגינה אפשר לראות משקיעים מכל העולם שבוחרים דווקא בבטומי.

 

מיקום אסטרטגי

אי אפשק לדבר על בטומי מבלי להתייחס למיקום המצוין שלה, הנחשב לאחד הלוקיישנים האסטרטגיים הטובים ביותר באירופה כולה. בטומי נמצאת בלב מפת הדרכים של אירופה ואסיה, כשיש לה נתיבי תחבורה רבים, כך שהיא נקודת מעבר מרכזית, מה שהפך אותה לעיר תיירותית חשובה כל כך.

 

מיסוי נמוך למשקיע זר

כפי שתראו מייד, המיסוי בגיאורגיה על נכסים הוא נמוך מאוד, בהשוואה למיסוי בארץ ובהשוואה ליעדים אחרים רבים בעולם – משמעות הדבר היא יותר כסף בכיס בסופו של יום וזהו בהחלט שיקול חשוב.

 

יציבות כלכלית

כשאתם מחפשים השקעות נדל״ן באירופה ובעולם באופן כללי, חשוב מאוד לחפש מדינות שיש להן יציבות כלכלית. החל משנת 1991 ולאחר שנים ארוכות של תהפוכות כלכליות ופוליטיות, גיאורגיה נהנית היום מיציבות כלכלית ומדינית שבאה בין היתר בפריחה ניכרת של שוק הנדל״ן. יציבות שכזאת נותנת הרבה מאוד שקט נפשי למשקיעים.

 

נדל"ן בבטומי – תשואה שנתית

כאמור, המחיר הממוצע לדירה בבטומי עומד על כ-65 אלף דולר נכון לשנת 2024. מחיר השכירות הממוצע בעיר עומד על כ-500 דולרים בחודש, ככה שבאופן כללי אנחנו מדברים על תשואה נהדרת של 8 עד 12 אחוזים בשנה. כמו כן, מי שיבחר להשקיע בדירת אייר בי אנד בי ולא בהשכרה לתקופות ארוכות, יוכל ליהנות מתשואה אפילו גבוהה יותר, אך זה כמובן כרוך בניהול קצת יותר מורכב.

 

מהי מדיניות המיסוי על נדל"ן בבטומי?

מדיניות המיסוי בבטומי בפרט ובגיאורגיה בכלל נחשבת למדיניות נוחה וידידותית למשקיעי נדל״ן ובפרט למשקיעים זרים. מס הכנסה החל על סכומים המתקבלים מהשכרת הנכס עומד על שיעור של כ-20 אחוזים. מס הרכישה הוא מס דיפרנציאלי הנקבע בהתאם לשווי העסקה, אך בכל מקרה אינו עולה על אחוז אחד. מס שבח משולם אך ורק אם המשקיע בוחר למכור את הנכס לאחר שנתיים או יותר מרגע הרכישה והוא עומד על שיעור של 5 אחוזים בלבד.

 

 

טיפים להצלחה בשוק הנדל"ן בבטומי

החלטתם להשקיע בנדל״ן בבטומי? נהדר! הינה כמה טיפים להצלחה:

 

ביצעו מחקר שוק לאזורים שונים

חשוב מאוד להכיר את העיר לעומק כדי להבין איפה כדאי לקנות דירה להשקעה, היכן התשואה הגבוהה ביותר ואילו נכסים יהיו קלים יותר לניהול בהשוואה לאחרים. אם אפשר, אנחנו ממליצים בחום להגיע לחופשה קצרה בעיר, לסייר בה וללמוד עליה כמה שאפשר, לאחר מכן יהיה לכם הרבה יותר קל לחבר את שמות האזורים לנכסים האפשריים.

 

בנו קשרים עם סוכני נדל"ן מקומיים

סוכני הנדל״ן בעיר הם המפתח שלכם למציאת נכסים מניבים טובים בה. חשוב מאוד להתחיל לטוות קשרים, להרים טלפונים ולהשאיר פרטים ולקבל מידע שוטף על נכסים פוטנציאליים.

 

גוונו בסוגי הנכסים

ישראלים אבים עושים את הצעד החכם ומשקיעים במספר נכסים בבטומי ובגיאורגיה. ההמלצה החמה שלנו בנקודה הזו היא לגוון בסוגי הנכסים ולרכוש במקביל דירות לשכירות לטווח ארוך, דירות אייר בי אנד לתיירים, נדל״ן מסחרי וסוגים אחרים. באופן הזה תוכלו למקסם את התשואה ולפזר את ההשקעה בצורה חכמה.

 

הישארו מעודכנים על התפתחויות משפטיות

חשוב מאוד להיות עם היד על הדופק באשר להתפתחויות משפטיות ולשינויים רגולטוריים בגיאורגיה. מומלץ להיות בקשר רציף עם עורך דין מקומי כדי לוודא שאתם עומדים בכל הדרישות של המדינה וכן להיות ערים בזמן לשינויים שעשויים להשפיע על ההשקעה.

 

לסיכום

אין ספק בכלל שהשקעות נדל״ן בבטומי הן צעד חכם למי שמחפש תשואה ניכרת ומחירי השקעה נמוכים. אם הכיוון הזה מעניין אתכם, אנחנו ממליצים לחקור כמה שיותר וללמוד לעומק על הפוטנציאל הגדול של השקעות בגיאורגיה ועל איך משקיעים נכון בפועל. כאן באתר תוכלו למצוא את כל המידע שאתם מחפשים על השקעות בעולם וזה הזמן להתחיל את המסע שלכם אל עבר הנכס החדש.

נדלן בבטומי

למידע נוסף על השקעות נדל"ן בבטומי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות