השקעות נדל״ן בחו״ל – איפה נשקיע ומתי?

על אף מאמצים רבים למתן את שוק הנדל״ן בישראל, המחירים הגבוהים שפשוט מסרבים לרדת שולחים ישראלים רבים לחיפוש אחר אפשרויות טובות ומשתלמות יותר. נדל״ן בחו״ל היה ועודנו אפיק השקעה משתלם וזה לא מפתיע שישראלים רבים שמים את מבטחים באופציה הזו. אם גם אתם שוקלים את האפשרות, כאן תמצאו את המדריך מלא שיעזור לכם להבין מתי כדאי להשקיע בחו״ל, מהם הסיכונים הכרוכים בהשקעה זו, באילו מדינות כדאי להשקיע ואם בכלל כדאי לבחור באפיק הזה או בחלופות אחרות.

 

מתי נשקיע בנדל"ן בחו"ל?

השקעה בנדל"ן בחו"ל מומלצת באופן כללי בזמנים של צמיחה כלכלית יציבה בעולם באופן כללי, ובפרט במדינת היעד. מיקומים שיש להם ביקוש גבוה להשכרה או מוקדי תיירות פופולריים הם הרבה פעמים הזדמנות של ממש. כמו כן, חשוב מאוד לבדוק את מצב שוק הנדל״ן ובעיקר את יציבותו, כמו גם את מערכת המשפט והחוק במדינה. מומלץ להשקיע רק כשיש לנו אפשרות לקשר רציף עם נציגים בקרבת הנכס ועדיף עם שירותי ניהול מקצועיים מקצה לקצה. כאשר כל התנאים כשרים, השקעה בנדל״ן בחו״ל יכולה להיות החלטה פיננסית בהחלט חכמה ומשתלמת.

 

נדל"ן בחו"ל – באילו מדינות כדאי להשקיע?

אז איפה הכי כדאי להשקיע בעולם? הינה כמה מהמדינות בעולם שאנחנו הישראלים הכי אוהבים להשקיע בהן:

 

השקעות בארצות הברית

השקעה בנדל"ן בארה"ב היא כדאית בעיקר בזכות הכלכלה המגוונת והאיתנה בה, המספקת יציבות ופוטנציאל צמיחה. ערים כמו ניו יורק, לוס אנג'לס ומיאמי מציעות שווקי נדל"ן תוססים עם הזדמנויות להשקעות – דירות מגורים, שטחי מסחר אייר בי אנד בי ועוד. מערכת המשפט בארה"ב שומרת על זכויות הפרט ומבטיחה עסקאות קניין מאובטחות וסביבה נוחה למשקיעים. נוסף לאלה, למדינה יש שוק משכנתאות מבוסס היטב, המאפשר אפשרויות מימון רבות. המגוון התרבותי והגיאוגרפי והביקוש הגבוה לנכסים להשכרה, הופכים את שוק הנדל"ן בארה"ב למגוון וגמיש המושך משקיעים מקומיים ובין-לאומיים כאחד.

 

השקעות בקפריסין

השקעות נדל"ן בקפריסין מומלצות מכמה סיבות שעיקרן כלכלה יציבה ובמגמת צמיחה המושכת משקיעים מכל העולם. מערכת המס המקלה של קפריסין הופכת עסקאות למשתלמות מאוד. ערים כמו לימסול, פאפוס ולרנקה עוברות התפתחות גדולה תוך עלייה בביקוש לנכסים למגורים ולמסחר. האקלים הים תיכוני וסגנון החיים האטרקטיבי של המדינה הופכים אותה למקום מבוקש, המושך אליו המוני תיירים ובעקבותם לא מעט משקיעים ויזמים. תוכנית אזרחות באמצעות השקעה שמנהיגה קפריסין היא בונוס גדול נוסף והיא מציעה למשקיעים אזרחות בתמורה להשקעות נדל"ן מסוימות (למי שמתכנן הגירה). ולפני הכול – מדובר בשכנה, 40 דקות של טיסה זולה ייקחו אתכם אל הנכס ואפשרות לנהל בעצמכם.

 

השקעות באוסטרליה

גם באוסטרליה אפשר למצוא לא מעט הזדמנויות השקעה מעולות. עם יציבות כלכלית של שנים בשורה אחת עם המדינות הגדולות במערב, היא מספקת קרקע עשירה להשקעות נדל״ן של משקיעים מכל העולם. מצד אחד מערכת משפט הוגנת ושקופה העומדת על זכויות הפרט, מצד שני – ערים תוססים כמו סידני, מלברון ופרת׳ שהולכות וגדלות מדי שנה וגם מושכות אליהן אלפי תיירים מכל העולם. נדל"ן באוסטרליה הוא אופציה בהחלט מצוינת להשקעה. החיסרון – רחוקה מאוד מישראל.

 

השקעות בפולין

בערים כמו ורשה וקרקוב אפשר למצוא היום המון נכסי מגורים ומסחר מעולים שיש להם שוק נדל"ן משגשג. מיקומה האסטרטגי של פולין במרכז אירופה וחברותה באיחוד האירופי תורמים ליציבותה הכלכלית. לזה תוסיפו תנאי משכנתה נוחים, מעמד ביניים בצמיחה במדינה. הסביבה הפרו-עסקית והיציבות הפוליטית של פולין הופכים את האפשרות של נדל"ן בפולין לכדאית ביותר.

 

השקעות ביוון

יוון מציעה תוכנית ויזת זהב למשקיעים במדינה המושכת משקיעים זרים מכל העולם שמקבלים בתמורה תושבות. בערים רבות ושלל איים במדינה תמצאו הזדמנויות מגוונות להשקעות בנכסי מגורים ונופש. הרפורמות הכלכליות האחרונות שיפרו את היציבות של יוון וזה בהחלט הזמן לעסקאות נדל״ן. עם ביקוש הגבוה לנכסי תיירות ואירוח ברחבי המדינה לצד האופי הים תיכוני המושך מאות אלפי תיירים מדי שנה, נדל"ן ביוון הוא אופציה בהחלט מתבקשת. כמובן – שכנה שלנו, קל יותר לבקר בנכס כשרוצים.

 

השקעות בספרד

השקעה בנדל"ן בספרד מושכת מאוד מכמה סיבות. התרבות התוססת של המדינה, הנופים המדהימים והערים המגוונות, כולל ברצלונה ומדריד, עם אלפי תיירים מדי שנה וביקוש חזק לנכסים להשכרה. עם צמיחה מחודשת של שוק הנדל״ן, תוכנית ויזת זהב לבעלי נכסים ופוטנציאל תיירותי עצום, נדל"ן בספרד הוא אופציה בהחלט משתלמת וכדאית.

 

השקעות באירופה

השקעות באירופה הן באופן כללי דבר שמומלץ לבחון ולהכיר עוד מדינות רבות. צרפת, איטליה, דנמרק, גרמניה ועוד רבות אחרות הן מדינות שבהחלט מומלצות לעסקאות נדל״ן. אפשר למצוא עסקאות נדל"ן באירופה בתחום התיירות, נדל״ן עסקי, חקלאות, אייר בי אנד בי ועוד.

 

דגשים שחשוב לדעת לקראת השקעת נדל"ן בחו"ל

לפני שאתם בוחרים באפשרות כזו או אחרת, הינה כמה דגשים חשובים שכדאי להכיר:

 • הבנת השוק: חשוב מאוד לחקור לעומק כל אחד מהשווקים שאתם עתידים להשתתף בהם. יש להבין חוקים משפטיים, עניינים מנהליים ואפילו דברים שקשורים באווירה התרבותית של המקום.
 • מטבע: העסקה תתבצע מן הסתם במטבע המקומי וזה עוד דבר שחשוב לחקור ולהבין כמה הוא חזק, מה כוחו בהשוואה לשוק, אם הוא מגלה יציבות לאורך השנים וכן הלאה.
 • היבטים תרבותיים: חשוב להיות מודעים לניואנסים התרבותיים ולהעדפות המקומיות של אנשים, דברים שמשפיעים על ביקוש לנכסים ותשואות של שכירות.
 • תשתיות: בהרבה מקומות בחו״ל תוכלו למצוא בתים נפלאים, הרבה פעמים על שטחים גדולים ובמחירים באמת יוצאי דופן. חשוב מאוד לבדוק שכל זה נשען על תשתיות בנייה חדישות. איכות ונגישות של שטחים משפיעות בטווח הארוך על הנכס שלכם.

השקעות נדלן בחול

למה דווקא נדל"ן בחו"ל ולא בארץ?

לנדל״ן בחו״ל יש כמה יתרונות עיקריים בהשוואה לנדל״ן בארץ:

 • מחירים נמוכים יותר של נכסים בהשוואה לנכסים מקבילים בארץ.
 • אפשרות לפיזור השקעה ברכישת מספר נכסים קטנים ובכך מזעור הסיכון מההשקעה (מה שנקרא לא לשים את כל הביצים בסל אחד).
 • הון עצמי נמוך בלבד נדרש כדי להשקיע.
 • תשואה שיכולה להיות בהרבה מאוד מקרים גבוהה מאוד מנדל״ן בארץ.

 

מהם הסיכונים בהשקעות נדל״ן בחו״ל?

לצד היתרונות הרבים של השקעה בנדל"ן בחו"ל, חשוב לדעת שקיימים גם סיכונים מסוימים. הינה חמישה כאלו:

 • תנודות מטבע: שינויים בשערי החליפין יכולים להשפיע על התשואות בעת המרת רווחי חוץ בחזרה לשקל הישראלי שלנו. תנודתיות מטבע היא סיכון פיננסי שקיים תמיד ועשוי להשפיע על רווחיות ההשקעה.
 • הבדלים משפטיים ורגולטוריים: לכל מדינה יש מסגרות משפטיות ורגולטוריות ייחודיות המסדירות עסקאות נדל"ן. חוסר היכרות עם החוקים המקומיים או שינויים רגולטוריים פתאומיים עלולים להציב אתגרים ואי ודאויות משפטיות למשקיעים זרים.
 • חוסר יציבות בשוק: חוסר יציבות כלכלית במדינה שבה רוכשים את הנכס עלולה להשפיע על ערכי הנכס והכנסות מדמי שכירות. מיתון כלכלי, אי שקט פוליטי או אירועים בלתי צפויים עלולים להוביל לתנודות בשוק הנדל"ן ולהשפיע בעקבות כך על ערך ההשקעה.
 • הבנה תרבותית ומקומית בשוק: הבדלים וניואנסים תרבותיים יכולים להשפיע מאוד על דינמיקת הנדל"ן. חוסר הבנה של העדפות מקומיות, דפוסי דרישת תשלומים או נורמות משא ומתן עלולות להוביל להחלטות השקעה לא אופטימליות ולעיתים אף מסוכנות.
 • אתגרי ניהול נכסים: ניהול נכס מחו"ל יכול להיות מאתגר תמיד. בעיות הקשורות לניהול דיירים, אחזקת נכסים או מקרי חירום בלתי צפויים עשויות להיות מורכבות יותר לטיפול מרחוק, מה שעלול להשפיע על הרווחיות הכוללת והצלחת ההשקעה בסופו של דבר. חשוב לבחון את הדברים האלו מראש.

 

למה להשקיע בנדל"ן בחו״ל ולא בשוק ההון?

שוק ההון מאופיין בשנים האחרונות בהרבה תנודות. מלחמות ומשברים בארץ ובעולם יחד עם כלכלה ישראלית שאינה יציבה. זה נכון, יש הזדמנויות בשוק ההון, אבל זה יותר מורכב ומגיע תוך יותר סיכונים. מי שמחפש שקט נפשי ומעט התעסקות מלבד הרכישה פחות או יותר, השקעות נדל״ן בחו״ל יתאימו לו פי עשרות מונים.

 

לסיכום

מרגישים שהגיע הזמן להגשים את החלום של נדל״ן בחו״ל? עכשיו כשכבר יש לכם קצת מידע בידיים, זה הזמן להיכנס למאגר העצום של נדל״ן באתר גלובל נדל״ן. מגוון נכסים באוסטרליה, קנדה, דובאי, ארצות הברית, קפריסין ועוד.

נדלן בחול

למידע נוסף על השקעות נדל״ן בחו״ל – איפה נשקיע ומתי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות